شرکت مهندسین مشاور گسترش فرآیند شریف
فارسی English
گسترش فرایند شریف

لیست پروژه ها


مینی ریفاینری واحد پیوسته تثبیت میعانات گازی (EPC-C)

واحد

با توجه به نیاز روز افزون کشور به تولید بنزین و گازوئیل وهمچنین عدم وابستگی به سایر کشور ها برای واردات بنزین و گازوییل از این رو شرکت گسترش فرآیند شریف اقدام به طراحی و ساخت واحد های مینی ریفاینری (mini refinery) نموداست


سامانه محاسبه و تخمین آلاینده ها PEMSYS

Country

PEMSYS مخفف Pollutant Emission Monitoring System می‌باشد که تحت Web بوده و تمامی محاسبات انتشار آلاینده ها را مطابق با استانداردهای معتبر انجام داده و گزارش‌های مورد نیاز را به شکل خودکار تولید می‌نماید.


EPC واحد پالايشی سيستم ناپيوسته(BATCH) مواد سنگين و نيمه سنگين (مینی ریفاینری)

واحد

طراحی، ساخت و اجرای واحد Mini Refinery برای جداسازی و تصفيه شيميايي محصولات ميان تقطير توسط اين مجموعه بصورت پکيج کامل اجرا شده است. اين پکيج شامل واحدهای فرآيندی و Utility های مورد نياز آن واحد بوده است.


EPC واحد پالايشی سيستم پیوسته (CONTINUOUS)، نیمه پیوسته (SEMI-BATCH)و ناپيوسته (BATCH) مواد سنگين و نيمه سنگين(محل اجرا خرمشهر)

واحد

واحد پالايشی سيستم ناپيوسته مواد سنگين و نيمه سنگين(محل اجراواحد پالايشی سيستم ناپيوسته مواد سنگين و نيمه سنگين(محل اجرا خرمشهر) اصفهان )


ليست پروژه

ليست

ليست پروژه ها به تفکيک کارفرما و سال


طراحي و ارائه سيستم يکپارچه پايش و مديريت مصرف مواد و انرژي و توليد آلاينده‌هاي زيست محيطي در پالايشگاه فازهاي 4 و 5 پارس جنوبي عسلويه

MPU

در اين سيستم با كمك رابط‌هاي ويژه، از پايگاه داده‌هاي ذخيره شده توسط سيستم كنترل DCS مجتمع استفاده گرديده و توسط تكنيك‌هاي محاسباتي داده‌هاي غير قابل اندازه‌گيري محاسبه شده و درنهايت پارامترهاي و شاخص‌هاي مصرف مواد و انرژي و ميزان نشر آلاينده‌ها در مجتمع مورد محاسبه قرار مي‌گيرند.


تهيه سيستم شبيه¬ساز فرايندی و آموزشی اپراتور و اتاق کنترل مجازی فرآيندی

سيستم

شبيه‌ساز‌هاي آموزشي( OTS ) و مهندسي اتاق کنترل مجازي (VCR)، با هدف آموزش پرسنل واحد در خارج از اتاق كنترل واحد، و مطالعات متنوع مهندسي، بهينه سازي و افزايش ظرفيت و رفع تنگنا طراحي مي‌گردند. در اين سيستم يك سيستم كنترل مجازي به گونه‌اي طراحي مي‌گردد كه دقيقاً مشابه سيستم كنترل واقعي بوده و كاربر قادر است تا در آن عملكردهاي يك سيستم كنترل واقعي را انجام دهد.


طراحی و ساخت سیستم یکپارچه مانیتورینگ و مدیریت فرآیند با استفاده از soft sensor و مدل سازی لحظه به لحظه در پالایشگاه فازهای 6و7و8 شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی

login

سيستم مانيتورينگ، يكي از ابزارهاي كليدي در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي است كه با كمك آن مي‌توان از روند مصرف انرژي و تأثيرپذيري انرژي مصرفي بر اثر تغييرات ايجاد شده در واحد پي برد و از روند آزادسازي آلاينده هاي زيست محيطي و فلرینگ در محيط اطلاعات دقيقي و کمي بدست آورد


بازنگري طراحي مفهومي و انجام مطالعات پايه‌ به منظور انجام تغييرات لازم در واحد بهره‌برداري موجود آب تيمور براي كاهش ميزان H2S نفت خام به 15 قدم

نمایی

یکی از مشکلات کلی نفت خام برای تخلیه به اتمسفر از لحاظ زیست محیطی ، طبق پروتکل جهانی نیل به میزان H2S نفت خام تا 15ppm می باشد . واحد¬هاي موجود که بر مبناي تکنولوژي¬هاي قديمي در حال عمليات هستند، هم از نظر هزينه¬هاي سرمايه¬گذاري اوليه و هم از نظر هزينه¬هاي عملياتي بهينه نيستند. لذا بازنگري در اين فرآيند¬ها و استفاده از سطوح دانش¬هاي فني جديد براي کاهش هزينه¬ها و همچنين در نظر گرفتن مسائل زيست محيطي و انساني همواره بايد در اولويت قرار گيرد .


پروژه بازيافت و مصرف گازهاي ارسالي به مشعل (پارس جنوبی)

بازیافت

چگونگي تاثير فعاليت هاي بشر بر محيط زيست به عنوان يكي از مهمترين موضوعات سياستي از سا لهاي پاياني قرن بيستم همواره مورد بحث بوده است . به منظور بازيافت و مصرف گازهاي ارسالي به مشعل، شركت نفت و گاز پارس، طرح جامع توسعه پايدار پارس جنوبي، مقدمات لازم را فراهم آورده است. در این خصوص مطالعات فني، اقتصادي و امكان پذيري بازيافت و مصرف گازهاي ارسالي به مشعل در پالايشگاه دوم و سوم و مجتمع پتروشيمي جم توسط این شرکت انجام گردید. در مجتمع پالایشگاه دوم پارس جنوبی پس از بررسی‌های فنی کامل و دریافت سوابق داده های سیستم های کنترل، روش صحیحی برای تخمین میزان فلرینگ نرمال پالایشگاه تعیین گردید. بر اساس داده های پروژه ارزیابی فنی و اقتصادی به منظور طراحی اولیه و تعیین شرایط تجهیزات صورت گرفته و ابعاد و احجام پروژه تعیین گردیده و نهایتاً ارزیابی فنی و اقتصادی از وضعیت پروژه به عمل آمد.


خط تولید گريس و روغن

خط

خط تولید گريس و روغن


پکیج روغن داغ EP& COMMISSIONING

پکیج

پکیج روغن داغ- سيستم روغن داغ بعد از سيستم بخار يکی از متداول ترين سيستم های گرمايشی است که در صنايع کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گيرد به دليل بهره برداری در دمای بالا (در حدود 300 درجه سانتی گراد) در دمای بالا به سيستم بخار ترجيح داده می شود.


بخش پايلوت و سيستم کنترل

بخش

بخش پايلوت و سيستم کنترل


ساخت کولر هوایی

کولر

طراحی و ساخت کولر هوایی